Czy rolety zewnętrzne chronią przed upałem?

Czy rolety zewnętrzne chronią przed upałem?

Kosrolet > Czy rolety zewnętrzne chronią przed upałem?

Inwestycja w rolety zewnętrze daje nadzieję na skuteczną ochronę wnętrz przed ciekawskimi spojrzeniami, włamaniami i przegrzewaniem. Czy rolety tego typu dobrze chronią przed upałem? Dowiedz się więcej na ich temat, zanim zdecydujesz się na montaż eleganckich osłon.

Najskuteczniejsza ochrona przed ciepłem

Jeżeli chodzi o zatrzymywanie promieni słonecznych, to rolety zewnętrzne nie mają sobie równych. W przeciwieństwie do osłon montowanych wewnątrz pomieszczeń, te blokują słońce jeszcze zanim nagrzeje szybę. Nie dostaje się ono do środka i nie wpływa na podniesienie temperatury. To doskonała ochrona w upalne dni, która ma jednak jedną wadę – rolety zewnętrzne chronią tylko wtedy, gdy są spuszczone. A po zaciągnięciu maksymalnie zaciemniają pomieszczenia, przez co jesteś zmuszany korzystać z dodatkowych źródeł światła sztucznego.

Co wpływa na poziom ochrony przed słońcem?

Rolety zewnętrzne z założenia dobrze chronią przed upałami, jednak wszystko zależy jeszcze od tego, z jakiego materiału powstają. Technologia konstrukcyjna ma znaczenie dla jakości osłony i wpływa na to, jak szybko nagrzewa się osłona. Producenci stosują zazwyczaj aluminium, które jest materiałem nie tylko izolującym od gorąca, ale też wytrzymałym i odpornym na zmienne warunki atmosferyczne. 

Warto dodać, że rolety zewnętrzne nie przylegają do okien idealnie, lecz między tymi dwoma warstwami tworzy się dodatkowa warstwa izolacyjna. Większość ciepła i tak jest odbijana, a to które przeniknie do szyby ma znacznie mniejszą siłę.
Możesz swobodnie decydować o tym, ile światła wpada do pomieszczenia, w którym na oknach, od zewnątrz, zostały zamontowane rolety aluminiowe. Maksymalne uniesienie lub obniżenie albo ustawienie tylko na pewnej wysokości szyby pozwalają na precyzyjne ustalanie kąta padania światła zewnętrznego.

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne mają niewątpliwie szereg zalet, które sprawiają, że od lat cieszą się one dużym zainteresowaniem klientów. Do argumentów przemawiających za ich zakupem zalicza się:

  • możliwość produkcji na wymiar i dostosowania do różnych kształtów czy rozmiarów okien,
    eleganckie wykończenie gwarantujące spójność wizualną z nieruchomością oraz jej otoczeniem,
  • wysoką skuteczność ochrony przed słońcem,
    swobodę w zakresie regulacji stopnia zacienienia wnętrz,
  • zabezpieczenie (w pewnym stopniu) przed niepożądanym wtargnięciem osób trzecich.

Warto rozważyć rolety zewnętrzne, które z uwagi na swoją konstrukcję i system działania zmniejszają zużycie energii potrzebnej do zasilania klimatyzacji.