Jakie rolety do salonu?

Jakie rolety do salonu?

Kosrolet > Jakie rolety do salonu?

Wybór osłon okiennych do salonu jest szczególnie wymagający. Pomieszczenie to jest najbardziej reprezentacyjne, dlatego wymaga rozwiązań, które będą łączyły funkcjonalność z wysoką estetyką. Jeżeli decydujesz się na rolety, zastanów się, czy nie połączyć ich z firankami lub zasłonami. Oprócz klasycznych rolet materiałowych masz jeszcze do wyboru rolety dzień noc, rzymskie, austriackie, pionowe. Które okażą się najlepsze?

Najpopularniejsze rodzaje rolet

Jeżeli odrzucasz inne rodzaje osłon okiennych (plisy i żaluzje) do wyboru masz nadal bogaty asortyment produktów takich jak rolety. Różnią się one budową i sposobem obsługi, mogą być montowane na kilka sposobów, a nade wszystko odznaczają się niezwykłą funkcjonalnością. Dzięki temu, że są łatwe w obsłudze, poradzą sobie z nimi nawet dzieci czy osoby starsze. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań do salonów są:

  • rolety materiałowe w kasetach lub wolnowiszące – klasyczne rolety z materiału występują w wielu odcieniach do wyboru. Są gładkie, przylegają do szyby, dlatego świetnie pasują nawet do okien w nietypowym kształcie czy rozmiarze,
  • rolety rzymskie – są dekoracyjną osłoną tkaninową, która efektownie marszczy się, gdy jest podnoszona do góry. Płótno może mieć różne odcienie i gramatury, dzięki czemu skutecznie zaciemnia wnętrze salonu,
  • rolety dzień noc – charakterystyczne naprzemiennie ułożone pasy materiału transparentnego i nieprzepuszczającego. Można je układać jedne na drugich albo całkiem unosić w górę, by wpuścić jak najwięcej światła,
  • rolety pionowe – pasy podwieszane na konstrukcji mocowanej do ramy okna lub ściany,
  • rolety austriackie – wyglądają podobnie do rolet rzymskich, a po podciągnięciu go góry tkanina układa się w ozdobną kaskadę. Nie tylko przepuszcza światło, ale też zdobi pomieszczenie.

Jaka roleta będzie najlepsza?

Na to pytanie spróbuj odpowiedzieć sobie samodzielnie. Czy zależy Ci na tym, żeby roleta pełniła funkcję ozdobną? Czy raczej ma blokować mocne słońce? W jaki sposób ma być obsługiwana? Jak zamierzasz ją zamontować – na ramie okiennej, w świetle szyby czy na ścianie?

Jeżeli zechcesz połączyć dwie osłony okienne to najlepszym wyborem będzie roleta z firanką lub zasłoną. Będziesz mógł wtedy przesłaniać okno na wiele sposobów, swobodnie decydując o dostępie do światła. Jeżeli jednak roleta ma być jedyną osłoną, to aby okno nie wyglądało pusto, warto rozważyć dekoracyjnie upiętą roletę rzymską.