Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

Kosrolet > Jakie są rodzaje rolet wewnętrznych?

Rolety wewnętrzne to funkcjonalna osłona przed słońcem. Jest to połączenie klasycznych zalet rolet wraz z funkcją dekoracyjną. Wśród różnych rodzajów rolet wewnętrznych wyróżniamy:

  • Rolety rzymskie
  • Rolety plisowane
  • Rolety dachowe
  • Rolety dzień/ noc
  • Rolety austriackie
  • Rolety wolnowiszące
  • Rolety w kasecie

Każde z nich spełniają inne funkcje, a w szczególności każda z rolet wyróżnia się charakterem i wyglądem.

Rolety rzymskie

To zdecydowanie najczęstszym wybór wśród nowoczesnych wnętrz jako doskonała ozdoba. Są to klasyczne rolety tkaninowe z wyjątkowym designem. Składają się one w eleganckie falbany, które po rozsunięciu tworzą wyjątkową osłonę przed słońcem. Rolety rzymskie wewnętrzne mogą również posiadać fiszbiny, dzięki którym materiał rolety złoży się i rozłoży równomiernie. Takie rolety można stworzyć z różnych materiałów, zarówno takich, które przepuszczają wiele światła, jak i takich, które stworzą zaciemnioną przestrzeń.

Rolety plisowane

Występują w różnych formach, które możemy wybrać według własnych upodobań. Posiadając okna o typowym kształcie możemy wybrać rolety wewnętrzne plisowane jako harmonijka, bądź roletę do umieszczenia w prowadnicach.

Rolety dachowe

Montujemy je przy oknach, w których nie możemy umieścić klasycznych rolet wewnętrznych, gdyż okna połaciowe nie pozwalają na zamontowanie klasycznych rolet, gdyż kąt umieszczenia okna zdecydowanie utrudnia ich zwijanie i rozwijanie. Rolety dachowe są wykonane z materiałów z zastosowaniem systemów, które zapobiegają wypadaniu rolet oraz ich niepoprawne zwijanie. Rolety dachowe są również wyposażone w system, który wspiera jego częściowe otwieranie.

Rolety dzień/ noc

Pozwalają osłonić się przed słońcem, światłem z zewnątrz bądź mieć dostęp do światła wtedy, gdy najbardziej tego chcemy. Rolety dzień/ noc są stworzone z poziomych pasów. Jedne są bardziej prześwitujące, przepuszczające światło, drugie są zaciemniające. W ułożeniu pasów naprzemiennie pomieszczenie będzie zaciemnione, a w przypadku ułożenia pasów, które będą nachodzić na siebie, do pomieszczenia trafi więcej promieni słonecznych.

Rolety austriackie

To dekoracyjne rolety zastępujące zasłony w domu. Ze względu na wyjątkowy wygląd rolet warto zastosować je w domu, w którym panuje styl klasyczny w wystroju. Jest to pomarszczony materiał, który zsuwa się za pomocą sznurków, które tworzą charakterystyczne fałdy materiału. Takie rolety można zamontować na ścianie bądź suficie, jednak wybór takich rolet wewnętrznych nie jest najlepszym zabezpieczeniem przed słońcem, lecz jako ozdobny dodatek wystroju wnętrza.

Rolety wolnowiszące

Jest to najprostszy wybór w systemach zasłon okiennych. Tkanina jest naklejona na metalową rurkę, która posiada mechanizm z uchwytami, dzięki któremu możemy go zamontować we wnęce, do ściany lub sufitu. Za pomocą łańcuszka wiszącego z rolety możemy regulować ilość materiału osłaniającego od światła. Rolety wolnowiszące bardzo często wybierane są w sypialniach, pokojach dziennych czy kuchniach. Wybór tkaniny rolety wolnowiszącej jest ogromnie szeroki, więc możemy wybrać taki, który wpasuje się w nasz wystrój wnętrza.

Rolety w kasecie

Jest to tkanina połączona z dwoma prowadnicami, które ułatwiają przesuwanie. Tkanina wewnątrz kasety jest szczelnie i solidnie przytwierdzona, dzięki czemu nie rozwija się samodzielnie. Materiał tkaniny jest specjalnie dobrany pod to, by nie traciła swojego koloru oraz nie przepuszczała promieni słonecznych. Rolety w kasecie dają wybór wielu kolorów oraz wzorów, które oferują tkaniny. Dzięki całkowitemu zwinięciu rolety do kasety materiał się nie kurzy, a w razie potrzeby w łatwy sposób możemy ją rozwinąć do poziomu, jakiego oczekujemy.

Szeroki wybór rolet wewnętrznych

Dzięki wielu rodzajom rolet możemy z łatwością wybrać te, które będą odpowiadały naszym wymaganiom i oczekiwaniom. Ilość kolorów, systemów montażu oraz systemów korzystania jest ogromna. Każdy rodzaj rolety wewnętrznej ma znaczące zalety, które wśród innych mogą przeważyć przy wyborze konkretnego modelu i systemu.