Moskitiery na okna – rodzaje

Moskitiery na okna – rodzaje

Kosrolet > Moskitiery na okna – rodzaje

okno z zamontowaną moskitierą

Zadanie moskitiery jest proste – ochrona wnętrza przed owadami i zanieczyszczeniami biologicznymi takimi jak pyłki. Rozwiązanie, które jest genialne w swojej prostocie. Do niedawna występowały jedynie w postaci stałych zabezpieczeń na okna, przez co nie można było ich stosować w drzwiach balkonowych czy tarasowych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na dobranie systemu, który sprawdzi się także w tych miejscach. Sprawdź, jakie rodzaje moskitier dostępne są na rynku i jakie dają możliwości.

Moskitiery plisowane

Moskitiery plisowane to stosunkowo nowe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno jako zabezpieczenie stolarki okiennej jak i drzwi balkonowych czy tarasowych. Różnorodność zastosowań wynika z możliwości montażu moskitiery zarówno pionowo jak i w wersji bocznej.

Obsługa moskitiery jest wyjątkowo prosta i wygodna, nawet w przypadku większych rozmiarów, gdyż w dolnej prowadnicy zainstalowane są specjalne sprężyny, który usprawniają jej prowadzenie. Dzięki temu nawet częste przemieszczanie się pomiędzy salonem a tarasem czy balkonem nie stanowi większego utrudnienia. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że po złożeniu moskitiera nie zajmuje wiele miejsca, przez co nie wchodzi na światło szyby. 

Moskitiery rolowane

Mechanizm moskitiery rolowanej przypomina budową klasyczne rolety tkaninowe, które wiele osób posiada na swoich oknach. Mogą być zamontowane zarówno we wnęce okiennej jak i bezpośrednio na ościeżnicy okna. To wyjątkowo estetyczne rozwiązanie, które możesz użyć wtedy, kiedy go potrzebujesz. Wystarczy, że otwierając drzwi rozwiniesz moskitierę, a po ich zamknięciu możesz z powrotem cieszyć się pełną widocznością. 

Moskitiery przesuwane

To wyjątkowo estetyczne rozwiązanie, które będzie stanowiło idealne dopełnienie nowoczesnych drzwi tarasowych przesuwnych. Skrzydło takiej moskitiery porusza się bowiem dokładnie w ten sam sposób, a możliwość doboru różnego rodzaju szyn umożliwia dopasowanie jej do różnych rodzajów drzwi. Dodatkowo jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie – posiada specjalny system zabezpieczający przed uderzeniem, który działa jak hamulec.

Moskitiery otwierane

Moskitiery otwierane montowane są do futryny drzwiowej i otwierane jak klasyczne drzwi. Idealnie sprawdzą się więc we wnętrzach, gdzie do wyjścia na taras lub balkon zastosowano klasyczne drzwi otwierane. Ich konstrukcja została dobrze przemyślana – posiadają klamkę do otwierania ich, a także system magnesów, który utrzymuje drzwi w zamkniętej powierzchni. Dzięki temu moskitiera nie otwiera się sama na skutek np. mocniejszego podmuchu wiatru. Niektóre modele można doposażyć także w samozamykacze, które domykają automatycznie otwartą siatkę, kiedy użytkownik zapomni jej zamknąć.

Niezależnie od tego jaki rodzaj otwierania czy rozkładania moskitiery wybierzesz, stanowi ona świetne zabezpieczenie wnętrza i umożliwia cieszenie się ze świeżego powiewu powietrza we wnętrzu bez niechcianych gości w postaci komarów czy innych owadów.